Rekordowa liczba uczestniczek prestiżowego turnieju Golfa Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup! - Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup

Rekordowa liczba uczestniczek prestiżowego turnieju Golfa Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup – o puchar będzie walczyć ponad 100 pań. Obsada jest międzynarodowa.

Dziewiąta edycja turnieju Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup zapisze się w historii polskiego golfa jako przełomowe wydarzenie. Po raz pierwszy w Polsce kobiecy turniej golfa zgromadził ponad 100 uczestniczek. Już za trzy tygodnie, 18 i 19 maja golfistki z całego świata będą walczyć o puchar tego sklasyfikowanego w I kategorii rankingowej turnieju.
Udział w IX edycji turnieju Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup potwierdziły Panie z całego świata. Poza Polską, na polu golfowym spotkają się zawodniczki z Austrii, Niemiec, Finlandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Słowacji, a nawet z odległej Kanady i Stanów Zjednoczonych. Przez dwa dni, 18 i 19 maja, Panie będą zdobywać punkty tak cenne
w ogólnej klasyfikacji Polskiego Związku Golfa. Wysoka frekwencja na turnieju potwierdza fakt, że Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup stał się jednym z najbardziej znaczących i prestiżowych wydarzeń w kobiecym golfie, w tej części Europy.

„Musimy przyznać, że konsekwencja z jaką od 9 lat rozwija się turniej Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup jest godną naśladowania. Organizacja turnieju jest profesjonalna, a uczestniczki biorące w nim udział reprezentują naprawdę wysoki poziom. Chcę zaznaczyć, że w zeszłym roku, doceniając wysoką jakość turnieju, Polski Związek Golfa sklasyfikował wydarzenie w I kategorii rankingowej. Cieszy nas również fakt, że dzięki turniejowi Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup golf staje się coraz bardziej popularną dyscypliną w Polsce” – powiedział Marek Michałowski, Prezes Polskiego Związku Golfa.

Organizatorzy turnieju mogą się też pochwalić dodatkowymi sukcesami. To właśnie m.in. podczas Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup sukcesy na polu golfowym odnosiła Martyna Mierzwa – czołowa w tej dyscyplinie sportu polska zawodniczka, która obecnie przygotowuje się do startu w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

„Cieszę się, że w Polsce, w której golf ciągle nie jest bardzo popularny, można zagrać w turnieju oferującym wysoki poziom jakim jest turniej Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup. Jest to największy w tej części Europy turniej kobiecy, na który chętnie wracam nawet jako profesjonalistka, gdyż atmosfera tego turnieju jest niezapomniana.” – powiedziała Martyna Mierzwa, czołowa polska golfistka.