READY, STEADY… GOLF - Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup

O początkach kobiecego golfa pisano już w XVI w. Jego prekursorką była niezwykła kobieta – Maria Stewart – królowa Szkocji. To właśnie na Wyspach w połowie XIX w. utworzono pierwszy kobiecy klub golfowy, a w 1894 roku zorganizowano pierwszy turniej dla pań.

Pierwsze golfistki musiały być na greenie
w obowiązkowym kapeluszu i sukni do kostek, a uderzając piłkę uważać, aby nie opierać kija na ramieniu, bo uważano to za nieeleganckie.

Dziś kobiety kochają ten piękny sport z wzajemnością. W rankingu magazynu „Golf for Women” najbardziej wpływowych pań grających w golfa znalazły się była sekretarz stanu USA Condoleezza Rice, czy żona Billa Gatesa, Melinda. O swojej pasji do golfa mówi też aktorka Catherine Zeta-Jones.

W Polsce Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup to najbardziej prestiżowe wydarzenie wśród imprez organizowanych wyłącznie dla pań i jedno z najbardziej prestiżowych w tej części Europy. W tym roku golfistki już po raz dwunasty spotkają się na tym międzynarodowym turnieju. Zawody odbędą się 11 i 12 czerwca na polu golfowym Mazury Golf & Country Club w Naterkach. Uczestniczki jak co roku będą miały możliwość zdobycia punktów w Rankingu Polskiego Związku Golfa.

Poza właściwym turniejem zawodniczki wezmą udział w dodatkowych konkursach, takich jak Longest Drive, czy Nearest to the Pin z wyjątkowo luksusowymi i kobiecymi nagrodami. Dla początkujących odbędzie się Akademia Golfa, podczas której Panie zapoznają się z etykietą oraz regułami gry w golfa.

Z racji na wyjątkowe otoczenie turnieju związane z luksusową marką kosmetyczną, Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup to nie tylko rywalizacja sportowa, lecz także czas na relaks i odkrywanie piękna
w Kosmetycznym Instytucie Dr Irena Eris i pięciogwiazdkowym Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.
 

Panie zagrają o wyjątkowe nagrody, wśród których znajdą się m.in. statuetki od YES, nagrody od Deutsche Banku, marki TAG HEUER, koszulki Chervo ufundowane przez S’Portofino. A to wszystko w szampańskiej atmosferze, w którą zadba G.H. Mumm Champagne.

Po raz pierwszy partnerem tego najbardziej prestiżowego amatorskiego turnieju dla kobiet jest Porsche Centrum Warszawa, które udostępnia uczestniczkom imponującą flotę najnowszych modeli. Jedną z wyjątkowych tegorocznych nagród będzie również wyjazd na prestiżowy turniej do Cannes.