Aby podsumować jubileuszową edycję Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup należałoby 113 uśmiechniętych kobiet pomnożyć razy dwa dni sportowej rywalizacji i doskonałej zabawy.

Wynik równania to niezliczone wspomnienia z poprzednich edycji, 36 turniejowych dołków, 25 tysięcy uderzeń, trzy tysiące przemaszerowanych kilometrów, 120 litrów wypitego szampana, 19 nagród dodatkowych i 15 unikatowych statuetek. W tym ta szczególna, bowiem wręczona tegorocznej triumfatorce zawodów – 16-letniej Dorocie Zalewskiej.

Młodziutka reprezentantka kadry narodowej prowadzenie objęła w pierwszej rundzie „najbardziej kobiecego turnieju w tej części Europy” i nie oddała go aż do końca. Zwyciężyła sumą 147 uderzeń (+3), jakie wykonała na polu Mazury Golf & Country Club.

„Wtorkowa runda i rywalizacja o złoto z Dominiką Gradecką była dla mnie cięższa niż pojedynek, jaki stoczyłyśmy w maju o tytuł mistrzyni Polski match play. Wtedy udało mi się Dominikę pokonać na 15. doku, dziś walczyłyśmy do końca” – opowiadała reprezentantka Binowo Golf Club, która w poprzedniej edycji była druga, a dziś odbierała złotą statuetkę YES i nagrodę od Deutsche Bank.

Uczennica pierwszej klasy IV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie dodała, że skoro udało jej się triumfować w Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup to kolejnym celem jest start we wrześniowych mistrzostwach świata, a za osiem lat udział w igrzyskach olimpijskich.

Drugie miejsce w kategorii brutto, z rezultatem 153 „strzałów” (+9), zajęła 20-letnia Dominika Gradecka (Gradi GC), a trzecie reprezentująca Tokary GC 17-letnia Maria Żrodowska – 160 uderzeń (+16).

Choć juniorki wiodły prym pod względem sportowym to jak podkreśliła Irena Eris turniej przełamuje bariery międzypokoleniowe i udowadnia, że jego uczestniczki to „jedna wielka rodzina”.

„Turniej w tym kształcie został wypracowany dzięki Wam, dzięki Waszym opiniom, sugestiom i uwagom. To święto kobiet niezależnie od wieku i okazja, aby wyrwać się codzienności” – mówiła podczas wieczornej wieczornej ceremonii rozdania nagród, jaką tradycyjnie w Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie poprowadziła Beata Sadowska.

Założycielka Laboratorium Kosmetycznego wspomniała, że „na czas trwania turnieju naszym kochanym mężczyznom dziękujemy” to jednak dopuszczony do głosu prezes Polskiego Związku Golfa wyznał, że „na żadnym innym turnieju w Polsce nie panuje taka atmosfera, jak tutaj”.

Irena Eris dodała, że „spotykamy się od 10 lat i spotkać będziemy się dalej”, a następnie zaproszeniem na przyszłoroczny turniej uhonorowała dziewięć pań, które uczestniczyły we wszystkich dotychczasowych edycjach.

Cytując fragment prezentowanego na gali filmu, a dokładnie słowa Oksany Wojtkiewicz „to po prostu najlepszy turniej na świecie”. Jednak Martyna Mierzwa, czterokrotna jego zwyciężczyni… przekonała się o tym we wtorek.

„Paradoksalnie to dopiero dzisiaj mogłam w pełni docenić wyjątkowość Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup. Jako uczestniczka koncentrowałam się na aspekcie sportowym – nie pozwalałam sobie ani na wieczorną zabawę, ani nawet na lampkę szampana. Dopiero w tym roku mogłam spędzić relaksujący czas nie tylko na polu, ale i skorzystać wreszcie z uroków hotelowego SPA” – opowiadała najlepsza polska profesjonalna golfistka (turniej zarezerwowany jest dla graczy o statusie amatora).

Nie z lampką, a nie 9-litrową butelką szampana Perrier-Jouët (jedyną w tej części Europy), dzięki zwycięstwie w „pływającym” nearest to the pin, do domu wróci Mirka Heinz.

Ciekawych konkursów, atrakcji dodatkowych i niespodzianek w trakcie dwóch turniejowych dni było wiele. Dla każdej z uczestniczek dziesiąta edycja turnieju na pewno była inna, dla wielu bardzo wyjątkowa.

„Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup na długo zapisze się w mojej pamięci, a to dlatego, że w trakcie wieczornej gali dowiedziałam się, że… zostałam babcią! Na urodzoną kilka godzin temu wnuczkę Ninę… już czekają kije golfowe, a w przyszłości zaproszenie na Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup” – cieszyła się Monika Kamińska (Tyski KG).

Do zobaczenia za rok!

Głównymi partnerami tegorocznej edycji byli: Deutsche Bank, TAG Heuer, YES, Chervo, Audi Rowiński-Wajdemajer, Perrier-Jouët.

Medalistki X. Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup 

klasyfikacja stableford brutto
1. Dorota Zalewska
2. Dominika Gradecka
3. Maria Żrodowska

klasyfikacja stableford netto ogólna
1. Elżbieta Panas – 61 pkt
2. Iza Stańczak – 59
3. Marzena Szpilman – 56

Klasyfikacja stableford netto w grupach hcp
hcp 0-17,4
1. Marzena Gradecka – 56 pkt.
2. Aleksandra Wiatr – 55
3. Monika Kowalewska – 55

hcp 17,5-24,4
1. Beata Traczewska-Skóra – 56 pkt.
2. Barbara Szczepaniak-Sas – 53
3. Jadwiga Fajer – 53

hcp 24,5-36
1. Anna Piaseczna-Piotrowska – 51 pkt.
2. Grażyna Panfil-Rogińska – 47
3. Aleksandra Śladowska – 46

Zwyciężczynie dołków konkursowych

 • Deutsche Bank Longest Drive – Dorota Zalewska
 • Garden Space Longest Drive – Dorota Zalewska
 • PANI Longest Drive – Dorota Zalewska
 • Avanti Longest Drive – Dorota Zalewska
 • Sense of Beauty Longest Drive – Monika Kowalewska
 • SUKCES Longest Drive – Dominika Gradecka
 • TWÓJ STYL Nearest to the Pin – Monika Kowalewska
 • Harpers Bazaar Nearst to the Pin – Bożenna Michałowska
 • YES Nearest to the Pin – Joanna Meronk
 • Golf&Roll Nearest to the Pin – Bożenna Michałowska
 • Slow Life Nearest to the Pin – Sławomira Konieczna
 • Polskie Stowarzyszenie Golfa Kobiet Nearest to the Pin – Danuta Buchalik
 • Dołek Provoke – Rhea Wiatr
 • Dołek turnieju „Brunetki Blondynki” – Justyna Czarnoba