Juniorki prowadzą po pierwszej rundzie! - Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup

Pierwsza runda turnieju Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup zakończona! Mimo zmiennej i kapryśnej pogody w rywalizacji na polu Sand Valley G&CC koło Elbląga udział wzięło przeszło sto pań. Wśród nich najlepsze okazały się trzy juniorki – Julia Korus, Maria Żrodowska i Dorota Zalewska.

Dziewiąta edycja turniej Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup okazała się rekordowa pod względem frekwencji. W sumie w pierwszej rundzie wystartowały 102 zawodniczki, w tym silna reprezentacja golfistek z zagranicy.

Po osiemnastu dołkach w klasyfikacji głównej turnieju najlepsza okazała się młoda zawodniczka z Tyskiego Klubu Golfowego – Julia Korus, która uzyskała wynik 80 uderzeń, +7 i w trakcie rundy zagrała aż 2 eagle – na czwartym i na osiemnastym dołku! Dwa uderzenia więcej miała Maria Żrodowska, pięć – Dorota Zalewska. Juniorkom dzielnie kroku dotrzymywała Anna Rydzkowska, która rundę ukończyła z wynikiem 86 uderzeń.

W trakcie turnieju rozegrano także 5 dołków konkursowych, a po zakończeniu rundy odbyła się dodatkowa konkurencja Tag Hauer Nearest to the Line, w którym zadaniem golfistek było posłanie swoich piłek jak najbliżej maty imitującej autostradę. Zwyciężczynie wszystkich dołków konkursowych ogłoszone zostaną podczas oficjalnej ceremonii rozdania nagród, która odbędzie się we wtorek po zakończeniu drugiej rundy w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. Wieczorną imprezę poprowadzi Beata Sadowska.

Pełen sportowych emocji poniedziałek zakończył się tradycyjną wspólną biesiadą w Gospodzie Sielanka.

Jutro druga runda turnieju, w trakcie której wyłonione zostaną zwyciężczynie rywalizacji w poszczególnych kategoriach. Tego dnia na polu Sand Valley G&CC odbędzie się także piknik połączony z nauką gry w golfa, a po rundzie panie rozegrają dodatkowy konkurs Perrier Jouet Nearest to the Pin, w którym nagrodą jest wyprodukowany specjalnie z okazji turnieju 9-litrowy szampan Perrier Jouet, jedyny taki egzemplarz w Europie!

Zapraszamy do śledzenia rywalizacji!