Hole in one i niespodzianki na 15. turnieju Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup - Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup
Dr Irena Eris 2021

W tym roku turniej Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup obchodził swoje 15 urodziny. Ponad 100 uczestniczek gościł Hotel SPA Dr Irena Eris, a rozgrywki toczyły się na polu Mazury Golf & CC. Wśród golfistek były zarówno amatorki, jak i reprezentantki kadry narodowej. Bo taki jest nasz turniej, zróżnicowany, demokratyczny, a przede wszystkim dla kobiet. 


Pogoda szczęśliwie dopisała i przez dwa dni nie mogłyśmy narzekać na aurę. To sprzyjało grze, a zaprocentowało w wynikach. Choćby jedno wydarzenie o tym świadczy, niesamowite, takie, którego świadkami byliśmy dopiero drugi raz w historii zawodów. 

Prosto do dołka

Brygida Morańska jednym mistrzowskim uderzeniem posłała piłeczkę prosto do dołka, trafiając hole in one! Pierwszy padł trzy lata temu podczas 12. turnieju. W nagrodę golfistka otrzymała od salonu Porsche Centrum Warszawa zaproszenie na event marki – Porsche On-Track. Zwyciężczyni będzie miała możliwość przetestowania aut na profesjonalnym torze rajdowym. Kto jeszcze zdobył nagrody? 

Brygida Morańska trafiła hole in one podczas turnieju golfa dla kobiet Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup 2021
Brygida Morańska trafiła hole in one podczas turnieju golfa dla kobiet Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup 2021

Dużo działo się w konkursach dodatkowych, które sponsorowali nasi partnerzy, nie tylko na dołkach. Golfistki rywalizowały tutaj w kategoriach The Longest Drive oraz Nearest to the Pin, ale też w najszybszym swingu. 

Zwyciężczynie dołków konkursowych:

 • TWÓJ STYL – Elżbieta Wolschendorf-Łazowska
 • PANI – Maria Żrodowska
 • KUKBUK – Ewa Geritz 
 • Golf&Roll – Rhea Wiatr
 • FashionPOST.pl – Marlena Lewczuk 
 • WOMEN’S HEALTH – Brygida Morańska
 • Magazyn Marki Dr Irena Eris – Sense of Beauty – Agnieszka Warmbier
 • Polskie Stowarzyszenie Golfa Kobiet – Natalia Michaś
 • YES – Anna Lis
 • Chervo & S’Portofino – Ewa Geritz
 • Kosmetyczne Instytuty Dr Irena Eris – Beata Traczewska-Skóra
 • Hotele SPA Dr Irena Eris – Beata Traczewska-Skóra
 • Porsche Fastest Drive – nagroda za najszybszy swing – Natalia Michaś 
 • G.H. Mumm – aż 9-litrowa butelka szampana – Elżbieta Fortuna-Bujas

Główna część turnieju także dostarczyła emocji. Chyba największych podczas starcia koleżanek z kadry narodowej Marii Żrodowskiej i Dominiki Gradeckiej. Obie golfistki wygrywały już wcześniej w Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup. 

O podium aż do końca

Tym razem walczyły o nalepszy wynik brutto. Te dwie utalentowane zawodniczki prowadziły bardzo równą grę i prawie do końca nie było pewności, która z nich zwycięży. Ostatecznie Dominika Gradecka z wynikiem 153 uderzeń zajęła drugie miejsce. Maria Żrodowska do pokonania pola potrzebowała dwóch uderzeń mniej, co dało jej pierwsze miejsce. W tej samej kategorii Iga Józefiak zajęła miejsce trzecie (158 uderzeń). 

A jak wygląda klasyfikacja stableford netto w poszczególnych kategoriach handicapowych? Tutaj punktacja również pokazuje zaciętą walkę o podium. 

W kategorii 27,5-36,0 HCP bezsprzecznie zwyciężyła Kinga Zych (78 punktów). Za to dwie golfiski mocno rywalizowały o drugie miejsce. W końcu Aneta Czerwińska pokonała Annę Bagińską zaledwie jednym punktem, zdobywając w sumie 66 punktów. 

Kategoria 21,5-27,4 HCP dostarczyła podobnych emocji. Małgorzata Najdek zdobyła 70 punktów i zajęła trzecie miejsce. O dwa punkty więcej zdobyła Anna Piaseczna-Piotrowska, zajmując drugie miejsce. O jeden punkt przebiła ją Marzena Kuna-Kabańska, która wspięła się na szczyt tej kategorii. 

Kategorie pod patronatem

Kategoria 16,5-21,4 HCP zdominowana została przez Małgorzatę Yusufali, która 75 punktami zapewniła sobie pierwsze miejsce. 67 punktów Agnieszki Słowik dało miejsce drugie, a punkt mniej Beacie Bednarek zapewnił miejsce trzecie. 

Tę kategorię patronatem objął jeden z naszych partnerów TAG Heuer. Szwajcarska marka produkująca luksusowe zegarki ufundowała w nagrodę za pierwsze miejsce specjalny model dla grających w golfa: TAG Heuer Connected Golf.

Sensacyjnie wyglądała rywalizacja w kategorii najniższej 0-16,4 HCP, nad którą patronat objął salon Porsche Centrum Warszawa. Elżbieta Panas i Beata Traczewska-Skóra zdobyły po 66 punktów, a o zwycięstwie zadecydował countback. Pierwsza z golfistek zajęła miejsce trzecie, a druga drugie. Zaledwie jednym punktem obie zawodniczki pokonała Marianna Duczmal, która zajęła miejsce pierwsze. 

Serdeczne gratulacje dla wszystkich golfistek. 

Turniej golfa dla kobiet Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup 2021
Golfistki rywalizowały na polu Mazury Golf & CC

15 lat historii golfa kobiet

Przez 15 lat czas grało z nami wiele golfistek i to nie tylko z Polski. Wśród nich znajduje się sześć takich, które są z nami od samego początku. To Beata Bednarek-Zielińska, Elżbieta Gretner-Kowalczyk, Beata Stepułajtys, Barbara Szczepaniak-Sas, Rhea Wiatr, Jagoda Wolska. Dziękujemy za ten wspólny czas. 

Z okazji urodzin turnieju przygotowaliśmy dla pań limitowaną edycję apaszek, zaprojektowanych przez artystę Maurycego Gomulickiego. Motywem przewodnim jest piłeczka golfowa. Sam artysta mówi o niej tak: – Pojawia się w dwóch odsłonach: op-artowej, w klasycznej czerni i bieli, oraz art-decowskiej w zmysłowych różach. Mam nadzieję, że będą się dobrze nosić i przywoływać miłe wspomnienia.

Golfistki otrzymały też rocznicowe koszulki od Chervo. Z kolei polska marka biżuteryjna YES przygotowała specjalne upominki dla zawodniczek. Niespodzianką były podarunki w postaci luksusowych kosmetyków, które czekały na zawodniczki w pokojach Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. 

Dziękujemy za udane 15 lat turnieju stworzonego przez kobiety dla kobiet. Do zobaczenia w przyszłym roku. 

Wszystkie wyniki w poszczególnych kategoriach dostępne są pod linkami:

Stableford Stableford Netto 0-16,4

Stableford Stableford Netto 16,5-21,4

Stableford Stableford Netto 21,5-27,4

Stableford Stableford Netto 27,5-36,0

Stroke Play Brutto