11. edycja Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup przechodzi do historii! - Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup

Dwie rundy golfa rozegrane na niezwykle przyjaznym polu golfowym Sand Valley G&CC, sprzyjająca pogoda i duża dawka dobrej zabawy – 11. edycja turnieju Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup przechodzi już do historii.

Edycja, jak każde pozostałe dziesięć, wyjątkowa. Także za sprawą Dominiki Gradeckiej, zwyciężczyni rywalizacji, która udowodniła, że duch sportowej rywalizacji i uśmiech mogą i powinny iść w parze.

Reprezentantka kadry narodowej, studentka uniwersytetu na Florydzie, a przede wszystkim utalentowana golfistka nie dała odebrać sobie przewagi zdobytej w pierwszej rundzie i zwyciężyła w „najbardziej kobiecym turnieju” w Polsce z łącznym wynikiem +3.

Mimo że o przepiękny złoty puchar ufundowany przez partnera turnieju – firmę YES – walczyły zacięcie jej koleżanki z kadry i partnerki z grupy startowej – Katarzyna Selwent i Amanda Majsterek, pochodząca z Obornik Śląskich golfistka zrobiła tak, jak zapowiadała i w drugiej rundzie po prostu „postarała się zagrać jak najlepiej.”

Podczas oficjalnej gali rozdania nagród w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie narodzone zostały także laureatki klasyfikacji stableford netto 3/ 4 hcp w 4 grupach handicapowych, zwyciężczynie dołków konkursowych, a także nagród specjalnych ufundowanych przez partnerów turnieju, wśród których znaleźli się w tym roku Deutsche Bank, Yes, Chervo, Audi Rowiński Wajdemajer, Garden Space, Geberit, Gucci i G.H. Mumm Champagne.

Jedną z nich była Małgorzata Yusufali, która w rewelacyjnym stylu, wygrała w konkursie dodatkowym G.H. Mumm Champagne Nearest to the Pin na dołku nr 10, posyłając piłkę na odległość 3,7 m od flagi.

Wszystkim nagrodzonym gratulowała ze sceny gospodyni turnieju dr Irena Eris, która podkreślała jedyną w swoim rodzaju atmosferę tego wydarzenia, nieporównywalną do żadnego innego.

„Co roku impreza jest coraz liczniejsza, zdobywa coraz większy prestiż i gościmy na niej panie nie tylko z Polski. Tym razem przyjechały do nas golfistki m.in. z Estonii, Anglii, Stanów a nawet Egiptu. Cieszy mnie, że cały czas poszerzamy grono swoich przyjaciół, bo myślę, że w tym gronie wszyscy jesteśmy już przyjaciółmi.”

Mimo że gospodyni turnieju zarzekała się, że sama nie jest za bardzo „sportowa”, to prowadząca galę Beata Sadowska przyznała, że „nie bardzo w to wierzy, bo trzeba mieć niezłą kondycję, żeby tyle lat zarządzać taką marką jak dr Irena Eris.”

Za wkład w promocję golfa kobiecego dziękował gospodyni obecny w trakcie gali prezes Polskiego Związku Golfa Marek Michałowski:

„Zawsze mam tę ogromną przyjemność być tutaj z wami, ale trochę jest mi też wstyd, że ciągle najlepszy kobiecy turniej w tym kraju robi Irena”, żartował ze sceny. „Kobiecy golf rozwija się bardziej niż męski i muszę to przyznać, że w dużej mierze to zasługa naszej gospodyni. To jedenasta edycja, ale wszyscy mamy nadzieję, że po niej będzie i dwunasta, trzynasta, i wiele, wiele kolejnych.”

Pozostaje tylko życzyć sobie… do zobaczenia za rok!

Laureatki klasyfikacji stroke play brutto

I miejsce – Dominika Gradecka – 149 uderzeń

II miejsce – Katarzyna Selwent – 153 uderzeń

III miejsce – Amanda Majsterek – 160 uderzeń

Lauratki kategorii stableford netto 3/4 hcp

Kategoria 0-16,4 

I miejsce – Elżbieta Panas – 65 punktów

II miejsce – Riina Vettus – 65 punktów

III miejsce – Dominika Antoniszczak – 65 punktów

Kategoria 16,5 – 21,4

I miejsce – Ewa Fober – 59 punktów

II miejsce – Małgorzata Yusufali – 58 punktów

III miejsce – Maria Mitukiewicz – 58 punktów

Kategoria 21,5 – 27,4

I miejsce –  Janina Litwiniuk – 62 punktów

II miejsce – Erwina Kolasińska – 58 punktów

III miejsce – Beata Bednarek-Zielińska – 56 punktów

Kategoria 27,5-36

I miejsce – Sławomira Malingowska – 58 punktów

II miejsce – Małgorzata Rudnicka – 57 punktów

III miejsce -Justyna Bącela – 49 punktów

Dołki konkursowe:

Twój Styl Nearest to the Pin – Ute Kisielewski 0,67 m

Harper’s Bazaar Nearest to the Pin – Katarzyna Selwent (3,30 m)

Pani Nearest to the Pin – Hanna Pałdyna (1,65 m)

Golf & Roll Longest Drive – Dominika Gradecka

VIVA! Longest Drive – Dominika Gradecka

Radio dla Ciebie Longest Drive – Monika Bierwagen

Audi Rowiński – Wajdemajer Longest Drive – Amanda Majsterek

Yes Nearest to the Pin – Małgorzata Smołko (4,84 m)

Geberit Nearest to the Pin – Elżbieta Panas (2,75 m)

Garden Space Nearest to the Pin – Bożenna Michałowska (3,55 m)

Chervo – Lidia Jureczko (3,44 m)

Deutsche Bank Nearest to the Pin – Sławomira Konieczna (5,85 m)

PEŁNE WYNIKI:

Stroke play brutto

Stableford netto 3/4 hcp kategoria 0-16,4

stableford netto 3/4 hcp kategoria 16,5 – 21,4

stableford netto 3/4 hcp kategoria 21,5 – 27,4

stableford netto 3/4 hcp kategoria 27,5-36