Święto kobiecego golfa. Ruszają zapisy na Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup - Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup

Zapisy na ten wyczekiwany przez golfistki turniej ruszą nietypowo w niedzielę. Data nie jest przypadkowa – 8 marca – Dzień Kobiet i ich święto. Niespełna trzy miesiące później odbędzie się kolejne święto, tym razem kobiecego golfa. Turniej Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup wystartuje pod koniec maja na polu Mazury Golf & CC.  

Tradycją stało się, że golfistki wyczekują otwarcia zapisów, a następnie odliczają czas do turnieju. Dlaczego? Ponieważ Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup to nie tylko turniej golfowy, ale wielkie wydarzenie dla kobiet.

Demokratyczny sport

– Owszem, kobiety rywalizują na polu golfowym. Jednak po zakończonej rundzie na pierwszy plan wysuwa się potrzeba relaksu – mówi Joanna Łodygowska, Szef Działu Komunikacji Dr Irena Eris. – Nie przypadkiem zawody odbywają się w pobliżu pięciogwiazdkowego Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. To tam golfistki nocują oraz korzystają z wszelkich udogodnień, w tym z Kosmetycznego Instytutu Dr Irena Eris.

Turniej odbędzie się w dniach 25-26 maja i będzie to już 14 jego edycja. Golfistki ponownie będą rywalizować na polu Mazury Golf & Country Club. Turniej jest klasyfikowany w I kategorii rankingowej Polskiego Związku Golfa, ale ma międzynarodowy charakter. Chętnie występują w nim golfistki z zagranicy. Wśród uczestniczek Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup były też członkinie rodzimej kadry narodowej, Dominika Gradecka, Maria Żrodowska czy Julia Korus. Obok nich grały amatorki, które nie startują w zawodowych turniejach, a golfa traktują jako hobby.

– To też pokazuje, że golf jest sportem demokratycznym. Rywalizować w turnieju golfowym, nie tylko naszym, może każdy, niezależnie od wieku czy umiejętności. Te niewykluczające nikogo wartości są nam bardzo bliskie. Podobnie, jak wspieranie kobiet w realizacji ich pasji – mówi Joanna Łodygowska.

Święto kobiet

Golfistek zarówno w Polsce, jak i na świecie, jest mniej niż golfistów. Jednak takie turnieje jak Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup to dla nich prawdziwe święto, którego mężczyźni mogą pozazdrościć. Warto wspomnieć tu słowa prezesa Polskiego Związku Golfa Marka Michałowskiego, który w trakcie jednej z turniejowych gali stwierdził: – Tworzycie wspaniałą atmosferę i znakomicie promujecie kobiecego golfa. Kobiety nigdzie się tak świetnie nie bawią, jak w tym turnieju.

Organizowanie turnieju specjalnie dla kobiet stało się już tradycją dla marki kosmetycznej. Na zawody Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup czekają golfistki w Polsce i w innych europejskich krajach. Niestety, liczba miejsc jest ograniczona – na polu może zagrać maksymalnie 100 zawodniczek.

Zapisy ruszą w niedzielę 8 marca w samo południe. Będą dostępne przez stronę drirenaerisgolf.com.