Natalia Michaś zwycięża w 16. edycji turnieju Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup - Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup

To były dwa dni pełne golfa, szampańskiej zabawy i motoryzacyjnych wrażeń. Prawdziwe święto kobiecego golfa w przepięknej scenerii pola golfowego Mazury G&CC oraz Wzgórz Dylewskich. Szesnasta edycja turnieju po raz kolejny udowodniła, że kobiety kochają golfa i to z wzajemnością!

Turniej Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup ma swoje stałe punkty harmonogramu, które od lat budują niezwykłą atmosferę tego wydarzenia. Panie w trakcie tego wyjątkowego golfowego spotkania w kobiecym gronie gości co roku Hotel Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. To tu organizowana jest wspólna wieczorna kolacja po pierwszej rundzie turnieju, to tu ma miejsce oficjalny bankiet podsumowujący rywalizację na polu golfowym. To tu w końcu panie mogą zrelaksować się po pełnych wyzwań rundach na polu golfowym.

Jak co roku gospodynią wydarzenia jest Dr Irena Eris, która także i w trakcie tej edycji znalazła czas, by wspólnie z golfistkami celebrować ten wyjątkowy, kobiecy czas. Zwłaszcza że po dwuletniej przerwie było o czym rozmawiać i co wspominać.

Golfowe święto kobiet i wyjątkowy gość

Dzięki Partnerom, którzy z turniejem związani są od lat, golfistki w trakcie wydarzenia mogły poczuć się naprawdę wyjątkowo. Dzięki marce S’Portofino, która już tradycyjnie ubiera uczestniczki w stylowe polówki marki Chervo, na polu golfowym dominowały piękne kolory różu i błękitu. O szampańskie nastroje dbał nieoceniony G.H. Mumm!, a wśród nagród znalazły się te ufundowane przez TAG HEUER, szwajcarską manufakturę zegarmistrzowską, oraz biżuteryjną firmę YES, która przygotowała także przepiękne statuetki dla najlepszych zawodniczek turnieju.

Nie mogło zabraknąć także szybkich samochodów, które na polu golfowym pojawiły się za sprawą Porsche Centrum Warszawa i które zagwarantowały uczestniczkom sporą dawkę adrenaliny.

Ale podczas tegorocznej edycji nie odbyło się bez miłych niespodzianek. Jedną z nich była obecność znakomitej aktorki Magdaleny Boczarskiej, ambasadorki marki Dr Irena Eris. Znana z wielu filmowych i serialowych ról aktorka nie tylko spróbowała swoich sił podczas akademii golfa, ale wzięła także udział w spotkaniu z golfistkami, podczas którego opowiadała o swojej pracy i odpowiadała na pytania pań.

W młodości siła!

Trudno mówić jednak o niespodziankach w rywalizacji na polu golfowym, zwłaszcza w klasyfikacji stroke play brutto, bo tą od początku zdominowały najmłodsze zawodniczki, członkinie polskiej kadry narodowej. Walka o najwyższy stopień podium rozegrała się pomiędzy trzema golfistkami – studentką Spring Hill College w Alabamie Natalią Michaś, Julią Korus oraz Igą Józefiak. Wszystkie trzy zawodniczki mają na swoim koncie golfowe sukcesy w kraju, zatem nic dziwnego, że to one wiodły prym podczas dwóch rund na Mazury G&CC.

Pierwsza po poniedziałkowej rundzie Natalia Michaś drugiego dnia zdołała utrzymać prowadzenie i z łącznym wynikiem +15 wygrała w klasyfikacji stroke play brutto, jedno uderzenie przed Julią Korus (+16). Trzecia w tej grupie Iga Józefiak ukończyła turniej z rezultatem +18. Zawodniczkom gratulował ze sceny były prezes Polskiego Związku Golfa Marek Michałowski.

Najlepsze z najlepszych

Równie zacięta sportowa rywalizacja miała miejsce w kategorii stableford w poszczególnych grupach handicapowych.

W kategorii 0 –14, nad którą patronat objęło Porsche Centrum Warszawa, nagrody z rąk przedstawicielki marki pani Joanny Ogórek odebrały trzy zawodniczki: zwyciężczyni Dorota Trocha (63 pkt), laureatka drugiego miejsca Ewa Geritz (58) oraz trzecia w tej kategorii Rhea Wiatr (56).

Marka Porsche Centrum Warszawa patronowała także kolejnej z grup HCP 14,1–19, w której najlepsza okazała się Małgorzata Najdek (76), przed Marzeną Szpilman (69) oraz Anną Bacławską (63).

W kategorii 19,1–22, wspieranej przez YES, zwyciężyła Krystyna Sitek (61), druga była Agnieszka Sawicka (58), trzecia Beata Bednarek Zielińska (57). Paniom statuetki wręczyła dyrektor marketingu marki Justyna Lach.

W kolejnej grupie zawodniczek z HCP 22,1–31 najlepsza okazała się Izabela Kępa (71) przed Katarzyną Rowicką (67) oraz Anną DeChiara (65). Wśród golfistek z najwyższej grupy HCP 31,1–36,0 uhonorowano Małgorzatę Naróć (65), Monikę Adamczyk (62) oraz Joannę Przesmycką (62).

Jak co roku nagrody odebrały także laureatki dołków konkursowych, których podczas tej edycji było aż 11.  Na części z nich nagrody ufundowali partnerzy medialni turnieju, wśród których w tym roku zalazły się magazyny „PANI” „FashionMagazin, „Twój Styl”, „Golf&Roll”, a także stacja radiowa ChilliZet. W konkursach na polu również dominowały juniorki, ale na dołku sponsorowanym przez G.H. Mumm, na którym do wygrania była 9-litrowa(!) butelka szampana, zwyciężyła Krystyna Sitek.

Tegoroczny turniej Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup za nami. Za wyjątkową atmosferę tego kobiecego spotkania dziękowała ze sceny nieoceniona gospodyni wydarzenia Dr Irena Eris.

Do zobaczenia podczas kolejnej edycji. Oby była równie słoneczna jak ta!

WYNIKI

Zwyciężczynie dołków konkursowych:

PANI Longest Drive – NATALIA MICHAŚ

FashionMagazin Longest Drive – IGA JÓZEFIAK

Twój Styl Longest Drive – JULIA KORUS

ChilliZet Longest Drive – NATALIA MICHAŚ

Polskie Stowarzyszenie Golfa Kobiet – JULIA KORUS

S’portofino Nearest to the Pin – MAŁGORZATA NAJDEK

YES Nearest to the Pin – BEATA BEDNAREK-ZIELIŃSKA

Porsche Centrum Warszawa Nearest to the Pin – MARZENA SZPILMAN

Mumm Nearest to the Pin – KRYSTYNA SITEK

TAG Heuer Nearest to the Pin – JULIA KORUS

Hotele SPA Dr Irena Eris – UTE KISIELEWSKI